Smoothie z blendera

Przygotowujemy smoothie: w blenderze czy w mikserze stojącym?

Piotr Łakomy
lis 18 2016

Ostrza blendera

Blender ręczny vs mikser

Wiele osób nie jest w stanie wyobrazić sobie kuchni bez blendera i miksera stojącego równocześnie. Dzięki nim przygotowują najróżniejsze potrawy, na przykład ciasta, zupy, koktajle i jeszcze całą masę innych, zdrowych rzeczy. Czasami jednak ze względów finansowych lepiej jest postawić tylko na jedno z tych urządzeń. Czasami też trzeba mierzyć się z problemem, jakim jest ograniczone miejsce w kuchni.

Które z tych urządzeń wybrać?

To zależy oczywiście od naszych osobistych potrzeb, ponieważ oba urządzenia mają dość podobne możliwości, ale mimo wszystko różnią się między sobą.

Różnice pomiędzy blenderem i mikserem stojącym

Blender

Za pomocą blendera rozdrobnimy i zmiksujemy składniki, nawet do postaci gładkiego kremu. Mamy do wyboru blendery ręczne i kielichowe, a do obu tych typów można dokładać specjalne końcówki powiększające ich możliwości.

Mikser

Mikser jest urządzeniem do mieszania i miksowania. W jego przypadku też można liczyć na dodatkowe końcówki do bicia piany z jajek czy mieszania ciasta. Czasami nawet możliwe jest wykorzystywanie ich niemal w formie blendera ręcznego, co jednak zazwyczaj jest niemożliwe ze względu na większe gabaryty urządzenia oraz gorsze parametry pracy w takiej formie. Jeśli naszym głównym celem są smoothie, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie blender, chociaż da się je przygotowywać także w mikserach.

wyciskany sok

Jaki rodzaj blendera wybrać dla siebie?

Blender ręczny

Tańsze i poręczniejsze są blendery ręczne, które składają się z silnika w rączce i specjalnych wymiennych końcówek. Blendery ręczne sprawdzają się w pracy ze wszystkimi pojemnikami, mają niewielkie gabaryty, umiarkowane ceny i chociaż nie mają zbyt dużej mocy, można z nimi działać w zasadzie wszędzie, bo nie ma ograniczenia ilości surowca, jaki może być w danej chwili przetwarzany.

Blender kielichowy

Większy i silniejszy kuzyn blendera ręcznego. Posiada specjalną misę, w której umieszcza się określoną ilość surowca. Radzi sobie z twardszymi rzeczami i pracuje sam. Blender z bidonem Jest t wariant blendera kielichowego. Zamiast klasycznego kielich posiada coś w rodzaju butelki. Po zakończeniu pracy urządzenia zdejmujemy butelkę, zakręcamy i traktujemy tak, jak zwykły bidon.

Udostępnij