Smoothie z blendera

Blender do smoothie – jak wybrać dobry blender do smoothie?

Renata Sroka
lis 18 2016

Domowe smoothie

Okazuje się, że nasi rodacy coraz bardziej doceniają w swoich kuchniach blendery. To one pozwalają nam na przygotowywanie pysznych smoothie oraz zdrowych koktajli witaminowych. Codzienne ich spożywanie będzie miało doskonały wpływ na nasze zdrowie.

Jaki jednak sprzęt wybrać, by rzeczywiście sprawdzał się najlepiej?

Czym będzie trzeba się kierować, przy wybieraniu takiego sprzętu?

Podstawowe funkcje to zawsze w pełni miksowanie, rozdrabnianie oraz ucieranie a także mieszanie potraw. Blender jest przede wszystkim urządzeniem skierowanym do tych, którzy chcą dbać o swoją linię i zdrowie. Zapewnia możliwość przyrządzania ciekawych koktajli warzywnych oraz owocowych musów. Sprawdzi się także do siekania różnorakich produktów takich jak orzechy, cebula i lód. Jeśli weźmiemy pod uwagę kilka czynników to bez problemu kupimy dobry blender.

Rodzaj blenderów

Dostępne mamy obecnie urządzenia ręczne oraz automatyczne. Należy odpowiedzieć sobie samemu na pytanie jaki sprzęt może być dla nas rzeczywiście najlepszy. Należy sobie pomyśleć o naszej kuchni, ponieważ do mniejszej lepszym sprzętem będzie blender ręczny, natomiast w dużej kuchni na stałe można ustawić blender kielichowy.

Zalety blenderów ręcznych

Jeśli chodzi o te urządzenia są one niewielkie i wygodne w użytkowaniu. Będzie bez problemu można w każdym sprzęcie wygodnie pracować. Nie będzie problemów z miksowaniem w garnku czy misce. Mamy również specjalne osłony, które mają chronić przed pryskaniem. Oprócz tego będzie można również powiedzieć, że to takie urządzenie, które ma dużą moc i pozwala nam na pracę z różnymi produktami. Dodatkowo będzie można liczyć na to, że ma dodatkowe przystawki, które dobrze się sprawdzą przy innych zadaniach.

Sprzęt kuchenny

Zalety blenderów kielichowych

Mają najczęściej dzbanek, gdzie poszczególne składniki będą mieszane i będzie można również liczyć na to, że produkt będzie sprawnie pracował ze względu na to, że charakteryzuje się przede wszystkim dużą mocą. Blendery kielichowe mogą również pracować, a my w tym samym czasie możemy robić coś innego, ponieważ nie będzie trzeba ich trzymać w ręku tak jak się do dzieje z blenderem ręcznym. Jeśli ktoś zdecyduje się na ten sprzęt będzie mógł przygotowywać więcej różnych produktów.

Udostępnij