Rodzaje blenderów

Blender ręczny, czy kielichowy ? Pomagamy wybrać

Daria Szulc
lis 18 2016

Smoothie domowe

Blender

Do czynności, których wykonanie jest o wiele prostsze z pomocą takich elektrycznych urządzeń, jak blender oraz wielofunkcyjny robot kuchenny zalicza się rozdrabianie warzyw, mieszanie ciasta, ubijanie śmietany, kruszenie lodu oraz miksowanie koktajli.

Czy opłaca się kupić i jedno, i drugie urządzenie?

A jeśli chcemy postawić tylko na jedno z nich, to co wybrać?

Zarówno blendery, jak i roboty kuchenne na dobre weszły do naszych kuchni. Pomagają przygotować pyszną sałatkę, aksamitną zupę krem, wyśmienite ciasto oraz pełen wartości odżywczych koktajl. Potrafią siekać, kroić, kruszyć, ucierać oraz miksować. Z ich pomocą praca staje się o wiele szybsza.

Blender ręczny czy kielichowy

Co brać pod uwagę, chcąc wybrać odpowiedni model?

Jest to oczywiście uzależnione od posiadanych potrzeb oraz oczekiwań. Dlatego przed zakupem należy się bardzo dokładnie zastanowić. Różnice w cenach są naprawdę niemałe. Dobrze podjęta decyzja może sprawić, że kosztujący naprawdę niewiele ręczny blender spełni wszystkie stawiane przez nas wymagania.

Blender - poradnik

Blender ręczny zbudowany jest z części elektrycznej, którą podczas pracy trzymamy w ręce. Najczęściej wymaga podłączenia do sieci, ale dostępne są również wersje bezprzewodowe. Producenci dołączają do nich najróżniejsze końcówki. Mogą to być końcówki miksujące, siekające, a nawet takie, które służą do ubijania piany. Bardzo często końcówka połączona jest z pojemnikiem. W efekcie podczas miksowania na przykład zupy nie trzeba obawiać się rozchlapywania. Niewątpliwym plusem blendera ręcznego jest możliwość miksowania potrawy w dowolnie wybranym naczyniu. Nie trzeba ograniczać się jedynie do zintegrowanego pojemnika.

Mikser

Takie urządzenia są niezastąpione wówczas, gdy chcemy przygotować mało skomplikowaną potrawę. Są przydatne w domach z małymi dziećmi oraz osobami starszymi, kiedy to trzeba przygotowywać potrawy przecierowe. Wyróżnia się również blendery kielichowe. Zbudowane są z podstawy oraz kielicha, który jest do niej przymocowany.

Jest to duży pojemnik, który na dnie ma obrotowe noże. Takie blendery mają ogromną zaletę: pracują samodzielnie. Wystarczy, że wrzucimy do pojemnika składniki, nałożymy pokrywę oraz włączymy. To urządzenie idealne, jeśli chcemy przygotować większą ilość przecieru owocowego bądź warzywnego czy koktajlu.

Udostępnij