Rodzaje blenderów

BLENDER – PO PROSTU MUSISZ GO MIEĆ !

Renata Sroka
lis 18 2016

Cena blendera

Blender – kiedyś nikt o nim nie słyszał. Dziś – mało kto wyobraża bez niego codzienne funkcjonowanie w kuchni.

No dobrze, ale jeśli chcemy kupić blender, to jaki?

Czym powinniśmy się kierować przy jego zakupie?

Czy ważniejsza jest marka, cena, a może wystarczy patrzeć jedynie na funkcje?

Pierwszą kwestią przy wyborze blendera jest uświadomienie sobie, że istnieją dwa rodzaje tych urządzeń – blendery ręczne i kielichowe.

Blender kielichowy

Blender kielichowy, w największym uproszczeniu, to szklany bądź plastikowy pojemnik (lub dzbanek) wyposażony w nóż. Urządzenie to służy przede wszystkim do przyrządzania sosów, zup czy koktajli. Jednym z najlepszych blenderów kielichowych na rynku jest Vitamix. Jego pierwszą zaletą jest duża moc – 1200 W. Kolejną cechą, a właściwie wyróżnikiem na tle innych blenderów, jest możliwość przygotowywania nie tylko półpłynnych dań. O szeregu innych zalet warto poczytać w sieci.

Blender ręczny

Jeśli w naszej kuchni nie ma jeszcze żadnego blendera, to naszym pierwszym zakupem powinien być blender ręczny. Warto zaopatrzyć się w taki blender, który będzie posiadał dodatkowe akcesoria, które z kolei umożliwią nam przygotowanie wielu, rozmaitych dań – od sosów, przez surówki po słodkie desery.

Wyposażenie kuchni

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze blendera?

1. Należy wybierać spośród urządzeń o wysokiej mocy, tzn. 700-800 W lub więcej. Dzięki temu, blender lepiej poradzi sobie z twardymi produktami, a zmiksowane potrawy będą miały gładszą konsystencję.

2. Wybierajmy blender z akcesoriami wykonanymi ze stali nierdzewnej. W pierwszej kolejności chodzi o trwałość części, w drugiej – o łatwość utrzymania w czystości.

3. Kupując blender warto wybrać ten, który będzie wyposażony w mały i duży pojemnik z ostrzem. Mały pojemnik będzie przydatny do posiekania ziół czy zrobienia jedzenia dla dziecka, natomiast duży – do rozdrobnienia większych warzyw, przygotowania koktajli czy deserów.

4. Kupując blender warto najpierw obejrzeć go w sklepie stacjonarnym, a następnie – kupić przez internet. Dzięki temu możemy sporo zaoszczędzić.

5. Przy wyborze blendera warto przeczytać jego instrukcję obsługi. Dzięki temu dowiemy się m.in. ile godzin bez przerwy dane urządzenie może pracować lub czy wszystkie części blendera możemy umyć w zmywarce. Na koniec jeszcze jedna rada – pamiętaj o serwisie i o sklepach z częściami.

Kiedy okaże się, że dana część blendera uległa uszkodzeniu, skontaktuj się ze sklepem sprzedającym części AGD bądź serwisem firmowym. Dzięki temu, zamiast wymieniać blender za niewielkie pieniądze możemy odzyskać sprawność dotychczas użytkowanego urządzenia.

Udostępnij