Rodzaje blenderów

Jak wybrać blender? Ręczny? Kielichowy? Który kupić? cz II

Renata Sroka
lis 18 2016

Praca blendera

Blender - materiał

Jeśli kupujemy blender należy zwracać uwagę na jakość oraz rodzaj wykorzystanych materiałów. Uchwyt najczęściej wykonywany jest z tworzyw sztucznych ze względu na to, że można mówić o wygodnie formowania oraz tym, że faktura będzie przyjemna w dotyku. Dolna cześć blendera dobrze, jeśli wykonana będzie ze stali nierdzewnej, ponieważ dzięki temu będzie odporna na uszkodzenia. Będzie również wytrzymywała wyższe temperatury i zagwarantuje nam wygodę czyszczenia. Jednak metalowa końcowa sprawi, że cena urządzenia również będzie wyższa. Dlatego będzie to takie rozwiązanie, które raczej spotyka się w modelach z wyższej półki.

Montaż/Demontaż

Po każdym wykorzystywaniu blender należy dokładnie czyścić. Dlatego należy zwracać uwagę na łatwość demontażu i montażu końcówek.

Maksymalny czas pracy

To ważny aspekt, ale często się o nim zapomina. Najtańsze urządzenia mogą nam dać szansę na pracę jedynie przez kilkanaście sekund a potem będzie trzeba czekać aż mogą one wystygnąć, dlatego lepiej będzie takich sprzętów unikać. Przy tym sprzęcie może się jednak okazać, że gotowanie będzie się nam przeciągać w nieskończoność.

Hałas

To również ważna sprawa, ponieważ głośny sprzęt może nam uniemożliwić komfort pracy w niektórych sytuacjach szczególnie, gdy w domu znajdują się małe dzieci. Często to blendery o mniejszej mocy będą głośniejsze.

Blendowanie owoców

Wygoda użytkowania

Blendery ręczne wymagają ciągłego trzymania w dłoni, dlatego wybierajmy takie, które mają wygodny uchwyt i specjalnie przygotowaną antypoślizgową powierzchnię rączki.

Noże

W blenderach spotkać można noże dwuskrzydłowe, ale także czteroskrzydłowe, które są wydajniejsze. Warto zastanowić się co będzie dla nas lepsze, ale wydaje się, że takim dobrym wyborem zawsze będzie sprzęt, który ma wymienne ostrza. To taki element, który sprawi, że z czasem, gdy nie będą one już takie wydajne będzie można się zdecydować na ich wymianę i tak naprawdę w ten właśnie sposób nasz sprzęt dostanie drugie życie znów będzie sobie świetnie radził.

Udostępnij