Ciekawostki i porady

Czy picie większej ilości soków może pomóc Twojej skórze?

Piotr Łakomy
maj 1 2022

Nicole Loomis

Większość Amerykanów wie, że zwiększenie ilości spożywanych owoców i warzyw może mieć wiele pozytywnych skutków fizycznych. Zgodnie z wytycznymi żywieniowymi Stanów Zjednoczonych spożywanie co najmniej 2,5 filiżanki owoców i warzyw dziennie może zmniejszyć ryzyko chorób układu krążenia. Zwiększenie ilości spożywanych świeżych produktów może również pomóc w utrzymaniu prawidłowej wagi i zwiększyć ilość niezbędnych składników odżywczych.

Oczywiście, właśnie dlatego korzyści płynące z picia soków stały się tak powszechnie znane. Pijąc te składniki odżywcze, o wiele łatwiej jest zapewnić sobie zrównoważoną dietę. Dzięki sokom można między innymi poprawić trawienie i zwiększyć poziom energii. Ale czy wiesz, że jedną z największych korzyści płynących z picia soków można zaobserwować, patrząc na swoją skórę?

Na początku może się to wydawać niedorzeczne, ale w rzeczywistości ma to wiele sensu. Używając sprzętu do wyciskania soków w domu lub korzystając z profesjonalnych sokowirówek znajdujących się w niezliczonych restauracjach, siłowniach i ośrodkach zdrowia, możesz dosłownie wypić swój sposób na czystszą skórę. Dla większości z nas prawdziwe jest powiedzenie "jesteś tym, co jesz". To, co wkładasz do swojego organizmu, często odbija się na Twoim wyglądzie. Nie ulega więc wątpliwości, że jeśli każdego dnia starasz się spożywać to, co najbardziej naturalne, Twoje naturalne piękno będzie jaśnieć.

Już samo zwiększenie nawodnienia może zdziałać cuda dla Twojej skóry. Jedną z wielu korzyści płynących z picia soków jest to, że będziesz bardziej skłonna do utrzymywania odpowiedniego poziomu nawodnienia przez cały dzień. Istnieje jednak wiele przepisów na soki, które zawierają składniki wspomagające cerę. Niektóre z tych składników to między innymi...

  • Aloes: naprawia kolagen i zmniejsza podrażnienia skóry
  • Buraki: wspomagają leczenie uszkodzonych komórek wątroby (co może skutkować zmniejszeniem suchości skóry, swędzenia, zaczerwienienia i podrażnienia)
  • Marchew: redukuje stany zapalne i zmniejsza ilość kolagenu (np. zapobiega oznakom starzenia)
  • Seler: wspomaga detoksykację, utrzymanie poziomu zasadowości i produkcję krzemionki
  • Ogórek: dla zwiększenia ilości przeciwutleniaczy odbudowujących uszkodzone komórki skóry i lepszego wchłaniania składników odżywczych
  • Jarmuż: usprawnia detoksykację wątroby, dostarcza witamin i działa przeciwzapalnie
  • Ananas: przeciwutleniacze i enzymy (takie jak bromelaina), które rozkładają niestrawione białka i oczyszczają skórę z typowych problemów.

Spożywanie napojów ze świeżych owoców, które nie zawierają kofeiny (która wysusza skórę), nabiału (który może powodować trądzik) ani dodatku cukru (który może powodować oznaki starzenia się skóry lub powstawanie wyprysków), pozwala utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry i zwiększyć spożycie niezbędnych witamin i składników odżywczych, co sprzyja lepszemu zdrowiu skóry. Niezależnie od tego, czy szukasz sposobów na wprowadzenie nowych wskazówek dotyczących soków w domu, czy też otwierasz jadłodajnię, w której będziesz mógł dzielić się swoimi sokami z innymi, nie chcesz odrzucać tej wyjątkowej zalety, jaką oferuje sokowanie. Pijąc regularnie soki, nie tylko poczujesz, że możesz zmierzyć się z całym światem, ale także Twoja skóra nabierze zdrowego blasku, który inni będą chcieli mieć dla siebie. Aby uzyskać więcej informacji na temat naszych komercyjnych sokowirówek i możliwości przeniesienia biznesu sokowego na wyższy poziom, skontaktuj się z nami już dziś.

Udostępnij