Ciekawostki i porady

JAKI BLENDER WYBRAĆ?

Piotr Łakomy
lis 18 2016

Funkcje blendera

Jaki blender wybrać?

Lepszy kielichowy czy ręczny?

Jaki model blendera najlepiej się sprawdzi? Sprawdź!

Blender

W wielu kuchniach rzeczywiście blender jest obowiązkowym sprzętem. Wiele osób wyobraża sobie życie bez młynka do kawy, miksera, ale nie jest w stanie funkcjonować bez blendera. Niezależnie od tego co spożywamy rzeczywiście taki sprzęt będzie bardzo przydatny. Można nim przygotowywać rzeczywiście doskonałe pasty, pasztety, smoothies czy sosy. Tak naprawdę możliwości są nieograniczone i wyłącznie od naszego wyobrażenia będą zależeć. Jeśli tylko chcemy dobrze sprzęt wykorzystać trzeba zwracać uwagę między innymi sprzęt o odpowiednio dużej mocy.

Jaki konkretnie? Tutaj możliwości jest wiele.

Blender ręczny czy kielichowy?

Blender kielichowy sprawdzi się w trakcie robienia koktajli, zup, lodów, masła orzechowego. Blender ręczny też da nam takie możliwości, ale będzie to zajmowało więcej czasu. Kielichowy sprzęt będzie pracował a my będziemy mogli w tym samym czasie zająć się oczywiście czymś innym. Blender ręczny natomiast przydaje się w momencie, gdy będzie trzeba przygotowywać coś w nieco mniejszych ilościach. Jeśli będzie chciało przygotować się coś bardzo gęstego to właśnie lepiej może się sprawdzić właśnie blender ręczny.

Wydajność blendera

Ma on jeszcze taki plus, że inaczej niż urządzenie kielichowe ma dodatkowo specjalne trzepaczki i inne końcówki, dzięki którym będzie można jeszcze więcej różnorakich produktów robić. Jeśli jednak nie mamy szans na kupowanie jednocześnie dwóch sprzętów, by mieć na każdą okazję coś innego to wydaje się, że na początek lepszym rozwiązaniem będzie urządzenie ręczne, ponieważ będzie ono przede wszystkim dużo bardziej uniwersalny i dlatego dobrze się sprawdzi.Warto jednak pamiętać, że takie urządzenie trzeba oczywiście wybrać z dużą mocą silnika, który jest tam umieszczony.

Należy jeszcze pamiętać, że takie urządzenie jest tańsze i dlatego dla wielu osób również może być to dobre rozwiązanie, szczególnie gdy chce się coś zaoszczędzić. Jeśli chodzi o blender kielichowy będzie on mniej praktyczny, między innymi z tego względu, że nie ma tych licznych końcówek.

Udostępnij