Ciekawostki i porady

Soda oczyszczona i jej lecznicze właściwości

Daria Szulc
lis 18 2016

Soda oczyszczona

Kuracja sodą oczyszczoną

Z pomocą sody oczyszczonej można pozbywać się zbędnych kilogramów, ale trzeba to robić z umiarem, bo więcej niż 3 łyżeczki dziennie mogą powodować problemy żołądkowe. Takie i inne informacje o sodzie oczyszczonej powinny być dla nas istotne. Węglowodan sodu, czyli potocznie zwana soda oczyszczona, cieszy się uznaniem wielu lekarzy, którzy zapisują ją swoim pacjentom w bardzo różnych sytuacjach. Czasami nawet można usłyszeć opinie, że jest to niemal cudowne panaceum, którego dostępność tylko powinna nas cieszyć. Tutaj zajmiemy się najciekawszymi przypadkami stosowania sody oczyszczonej, w których ten niepozorny specyfik jest w stanie zdziałać cuda.

I. Wsparcie pracy nerek

Soda oczyszczona to naturalny elektrolit, dzięki któremu możliwe jest skuteczniejsze regulowanie zakwaszenia organizmu. Dzięki temu zjawisku przyjmowanie sody oczyszczonej usprawnia pracę nerek osób cierpiących na ich niewydolność. Osoby z nieprawidłową pracą nerek są często narażone na tak zwaną kwasicę nerkową, w czasie której zmienia się pH organizmu i ich praca zostaje mocno ograniczona. Łyżeczka sody oczyszczonej po kolacji jest w stanie sprawić, że pH się poprawi i organizm będzie w stanie pracować w sposób znacznie wydajniejszy. Wypróbowanie tej metody prawie nic nie kosztuje i nie wiąże się z żadnym ryzykiem.

II. Zakażenia dróg moczowych

Zapalenie pęcherza moczowego i podobne przypadki to niestety schorzenia dla niektórych osób przewlekłe, zwłaszcza w przypadku kobiet. Oprócz antybiotyków, które zaleci lekarz, warto stosować roztwór sody oczyszczonej z sokiem z cytryny. Taki płyn złagodzi negatywne doznania związane z procesem chorobowym, co możliwe jest dzięki jego alkalicznemu odczynowi zmniejszającemu kwasowość moczu. Sama soda oczyszczona z cytryną nie zastąpi podstawowego leczenia, ale może bardzo ulżyć i przyspieszyć proces dochodzenia do zdrowia.

Właściwości sody

Oczyszczanie organizmu sodą

III.Oczyszczanie jelita grubego

W naszym jelicie grubym, nawet przy idealnym stanie zdrowia, mogą gromadzić się niestrawione i niewydalone resztki pokarmu podlegajże procesom gnicia. W związku z nim wydzielane są toksyny, które nie tylko szkodzą bezpośrednio, ale także wpływają na zdolność jelita grubego do wchłaniania niektórych substancji, na przykład witaminy K. Przyjmowanie sody oczyszczonej pomaga w wykonaniu swoistego detoksu jelita grubego i umożliwia organizmowi łatwiejsze usunięcie elementów, których mnie powinno tam już być. Największą skuteczność takiego detoksu uzyskuje się łącząc sodę oczyszczoną z naparami ziół przydatnymi w sytuacjach związanych z zaparciami.

IV. Poprawa trawienia

Wzdęcia i nudności są często spowodowane nadmiernym wydzielaniem kwasów w żołądku. Spożycie po obfitym posiłku sody oczyszczonej sprawia, że kwasowość zostaje zredukowana, zmniejsza się ryzyko pojawienia się zgagi, a gazy albo nie pojawiają się w ogóle, albo tylko w znacznie zmniejszonym zakresie. Sodę najlepiej przyjmować regularnie po posiłkach, ale można ją też wykorzystywać objawowo.

V. Odchudzanie

Soda oczyszczona jest w stanie wspomagać spalanie tłuszczu oraz zapewnia uczucie sytości. Pierwszy z tych elementów związany jest ze zmianą pH organizmu, co ułatwia korzystanie z zapasów energii zamkniętych w tkance tłuszczowej. Uczucie sytości wiąże się z kolei ze zmianą środowiska w żołądku. Sama soda oczyszczona nie schudnie za nas, ale jeśli osoba odchudzająca się będzie dodawała regularnie niewielkie ilości sody oczyszczonej do pitej przez siebie wody, może liczyć na lepsze swoich wysiłków.

Udostępnij